Jeřábnický průkaz

Kód: JERABNIK101
Neohodnoceno
2 500 Kč 3 025 Kč včetně DPH

Jeřábník a vazač jsou osoby určené k obsluze zdvihacích zařízení. Za zdvihací zařízení je považováno každé zařízení, kterým se pomocí prostředků pro vázání, zavěšení nebo uchopení zdvihají a přepravují břemena. Jeřábník musí vlastnit příslušné oprávnění k obsluze jeřábů – jeřábnický průkaz, být prakticky zacvičen v obsluze konkrétního zdvihacího zařízení a seznámen s jeho Návodem k obsluze. Vazač musí vlastnit příslušné oprávnění k vázání břemen – vazačský průkaz, být prakticky zacvičen s používanými prostředky pro vázání, zavěšení a uchopení břemen a seznámen s jejich Návodem k obsluze.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Osvědčení pro obsluhu jeřábů (tzv. průkaz jeřábníka, jeřábnický průkaz) se vydává podle příslušné skupiny jeřábu (třída 0, třídy A, AS, B, C, autojeřáby, třída D). Odborná způsobilost jeřábníků a provoz jeřábů jsou dané těmito právními předpisy a normami:

  • Vyhláška 392/2003 Sb. o bezpečnosti provozu technických zařízení a o požadavcích na vyhrazená technická zařízení tlaková, zdvihací a plynová při hornické činnosti a činnosti prováděné hornickým způsobem; příloha 6,[1]
  • Nařízení vlády 378/2001 Sb., kterým se stanoví bližší požadavky na bezpečný provoz a používání strojů, technických zařízení, přístrojů a nářadí,[2]
  • ČSN ISO 12480-1 Jeřáby – Bezpečné používání, ČSN ISO 9926-1 Výcvik jeřábníků a další normy třídy 27.[3]

V případě zájmu o proškolení většího počtu zaměstnanců, Vám domluvíme vyhovující termín. Po dohodě může školení proběhnout také na Vašem pracovišti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Doplňkové vybavení
Hmotnost: 1 kg