Vakuová přísavka Oktopus LN600

Kód: LN600
Tip Na dotaz
Neohodnoceno
153 000 Kč 185 130 Kč včetně DPH

Nosnost: 300 - 600kg
Přísavkových talířů: 4 - 8 ks (Ø 300mm)
Manuální sklápění rámu: 90°
Manuální otáčení rámu: 360°; se zajištěním po 45°
Vlastní hmotnost: 60 - 95kg

Detailní informace

Detailní popis produktu

VAKUOVÁ PŘÍSAVKA NA SKLO OKTOPUS LN600

Vakuová přísavka Oktopus LN600 v konfiguraci "v řadě" je vhodná zejména pro zvedání a instalaci dlouhých a úzkých skleněných prvků (např. instalace střešních skel zimních zahrad) s maximální hmotností 600kg. Přísavka má v liniové konfiguraci od talíře po talíř délku až 3500mm.
Další možnost sestavení vakuového zvedáku "do křížového tvaru" pak rozšiřuje rozsah použití přísavky i na obdélníkové/čtvercové skla.

Nosnost přísavky je:
- 300kg se čtyřmi talíři
- 450kg se šesti talíři
- 600kg s osmi talíři

Nosné rameno s okem nastavitelným v různých úhlech umožňuje zavěšení na zdvihací zařízení, např. autojeřáb, minijeřáb, věžový jeřáb,... Rám přísavky lze ručně otáčet o 360° a naklopit o 90°. Polohovací a zobrazovací prvky jsou uspořádány ergonomicky a umožňují pohodlné polohování a pohyb s břemenem. Elektricky ovládaná vakuová pumpa (vývěva) je napájena pomocí 24 V DC bateriového systému, což snižuje proudové zatížení vývěvy v porovnání s 12V systémem.

Volitelná funkce tlačítka výdechu pomáhá rychlému uvolnění přísavkového rámu od skleněných tabulí, zejména pracujete-li se střešními prvky, kdy přísavka vlastní vahou neustále vytláčí vzduch z talířů a vytváří podtlak schopný stále vytrhnout sklo usazené do pozice.
Odchylky od jmenovitého stavu jsou indikovány vizuálními a akustickými výstražnými signalizacemi. I v případě úplného výpadku energie systém dokáže na tuto situaci zvukově upozornit a i nadále udrží podtlak v přísavce po dobu nejméně 5 minut. To znamená dostatek času na bezpečné odložení břemene.

Váha přísavky je 60kg - 95kg v závislosti na konfiguraci.

Pro manipulaci pod převisem lze přísavku vybavit krátkým závěsným okem (přísavka ztrácí možnost otáčení a sklápění). 

POUŽITÍ
- přísavka je určena k manipulaci s dlouhými, úzkými nebo obdélníkovými plochými skleněnými tabulemi a okenními prvky fasád a zimních zahrad
- ve výrobě, i ve stavebnictví bez sekundárního jištění v souladu s ČSN EN 13155:A2
- nasávané oblasti zvedaných prvků musí být vzduchotěsné, musí mít rovný a čistý povrch a nesmí být zakryty ochrannou fólií

Doplňkové parametry

Kategorie: Vakuové přísavky na sklo
Hmotnost: 60 kg